Było

Spotkania grupy wsparcia Fundacji Małgosi Braunek „Bądź” w listopadzie

Serdecznie zapraszamy na kolejne dwa spotkania otwartej grupy wsparcia Fundacji Małgosi Braunek „Bądź”, które odbędą się 13 i 27-go listopada, w godz. 17.00 – 19.00. Centrum Szpitalna, ul. Szpitalna 5 lok. 5, 3-cie piętro. Zachęcamy do potwierdzenia obecności u prowadzącej Ewy Tarasewicz: tel. 600 602 774, email: jiun-ewatar@wp.pl

Dla przypomnienia: kamienica przy ul. Szpitalnej przechodzi remont elewacji, więc jest przysłonięta osłoną (wejście do kamiennicy na lewo od kawiarni Green Nero na Szpitalnej, naprzeciwko, po skosie kawiarni Wedla).

Na spotkania BądźMy, zapraszamy wszystkie pacjentki i pacjentów z doświadczeniem choroby nowotworowej lub każdej innej choroby przewlekłej oraz członków ich rodzin, przyjaciół, wszystkich poszukujących wsparcia w trudnym momencie w życiu.

Podczas naszych spotkań, w atmosferze szacunku i wzajemnej troski, słuchania i zrozumienia, uczestnicy mogą podzielić się swoimi troskami, obawami. Wysłuchamy jak z podobnymi doświadczeniami radzą sobie inni, nauczymy się przyjmować i dzielić użytecznymi wskazówkami, wiedzą, lekturami, przemyśleniami. Zapraszamy do wspólnego stworzenia przestrzeni, w której będziemy dzielić się tym, co dla nas ważne w naszej codzienności z chorobą, co nas wspiera, czego potrzebujemy. Sięgniemy m.in. po techniki uważności, które mogą nam pomóc w radzeniu sobie z rozbieganym umysłem, pełnym myśli i emocji.

Grupa ma charakter otwarty, nowi członkowie mogą mogli dołączać w trakcie trwania grupy, zapisy na: warsztaty@backup.fundacjabadz.pl

Zasady, którymi będziemy kierować się w grupie wsparcia BądźMy to: zasada poufności, nie oceniania, nie krytykowania, szacunku i otwartości.

Ewa Tarasewicz – absolwentka psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Psychoterapii w Ośrodku Psychoterapii i Edukacji Psychologicznej INTRA, rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz Instytutu Ohashiatsu w Stanach Zjednoczonych, a także szkolenia w japońskiej psychologii (autorefleksja Naikan, terapia Mority, praktyka małych kroków Kaizen w ToDo Institute, USA). Uczestniczka wielu warsztatów z psychoterapii i pomocy psychologicznej, w tym warsztatów z pracy z ciałem i pomocy pacjentom onkologicznym.

Więcej informacji o grupie u prowadzącej:
Ewa Tarasewicz
e-mail: jiun-ewatar@wp.pl