Spotkanie online otwartej grupa wsparcia BądźMy, 13 maja

Drodzy przyjaciele,

zapraszamy na majowe spotkanie otwartej grupy wsparcia Fundacji Małgosi Braunek Bądź – BądźMy, podobnie jak poprzednio, usłyszymy się i zobaczymy online.

13 maja, w najbliższą środę o godz. 17:00 połączymy się za pomocą komunikatora internetowego by razem dać sobie wsparcie i wsłuchać się we wspólne refleksje. Spotkanie będzie miało charakter bezpłatny i otwarty.

Będziemy korzystać z prostego komunikatora video: jitsi.org. To co jest wymagane to: komputer, dostęp do internetu, przeglądarka Chrome, Firefox lub inne (z wyjątkiem Safari).

Na kwadrans przed startem video konferencji zapisani uczestnicy otrzymają od Prowadzącej link do spotkania via email, należy otworzyć link, zaakceptować dostęp przeglądarki do mikrofonu i kamery komputera i gotowe. W przypadku kłopotów prosimy o kontakt do Agnieszki, tel. 511 967 246.

Chęć uczestnictwa w spotkaniu należy wysłać do środy 13 maja do godz. 15:00, na adres email Prowadzącej grupę Ewa Tarasewicz: jiun-ewatar@wp.pl

***
Na spotkania grupy otwarcia BądźMy zapraszamy wszystkie pacjentki i pacjentów z doświadczeniem choroby nowotworowej lub każdej innej choroby przewlekłej do stworzenia fundacyjnej grupy wsparcia – BądźMy. Grupę poprowadzi Ewa Tarasewicz – psycholog, psychoterapeutka z wieloletnim doświadczeniem pracy z pacjentami.

Zapraszamy do wspólnego stworzenia przestrzeni, w której będziemy dzielić się tym, co dla nas ważne w naszej codzienności z chorobą, co nas wspiera, czego potrzebujemy. Sięgniemy m.in. po techniki uważności, które mogą nam pomóc w radzeniu sobie z rozbieganym umysłem, pełnym myśli i emocji.
Podczas naszych spotkań, w atmosferze szacunku i wzajemnej troski, słuchania i zrozumienia, uczestnicy będą mogli podzielić się swoimi troskami, obawami. Wysłuchamy jak z podobnymi doświadczeniami radzą sobie inni, nauczymy się przyjmować i dzielić użytecznymi wskazówkami, wiedzą, lekturami, przemyśleniami.

Ewa Tarasewicz – absolwentka psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Psychoterapii w Ośrodku Psychoterapii i Edukacji Psychologicznej INTRA, rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz Instytutu Ohashiatsu w Stanach Zjednoczonych, a także szkolenia w japońskiej psychologii (autorefleksja Naikan, terapia Mority, praktyka małych kroków Kaizen w ToDo Institute, USA). Uczestniczka wielu warsztatów z psychoterapii i pomocy psychologicznej, w tym warsztatów z pracy z ciałem i pomocy pacjentom onkologiczny