Onkoasystent

Szkolimy Onkoasystentów

Fundacja Małgosi Braunek „Bądź” opracowała koncepcję mikroinnowacji społecznej pod nazwą „Bądź obecny na rynku pracy”.

Polega ona na opracowaniu zestawu kompetencji i kwalifikacji wymaganych do podjęcia pracy w roli Onkoasystenta – czyli przewodnika i towarzysza osoby chorej onkologicznie w systemie opieki zdrowotnej i systemie zabezpieczeń społecznych. Kwalifikacje i kompetencje przyszłych Onkoasystentów kształtować będziemy poprzez 2-miesięczną intensywną edukację i 1-miesięczna praktykę zawodu w formie odpłatnego stażu.

Ostatecznie projekt zakończy się wypełnieniem wniosku do Ministerstwa Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej o rejestrację nowego zawodu.

W założeniach zawód Onkoasystenta  jest szansą dla młodych dorosłych (18 – 29 lat)  na zdobycie nowych kompetencji i kwalifikacji i tym samym przyczynia się do aktywizacji zawodowej tej grupy wiekowej. Osoby z „doświadczeniem chorowania” będą preferowane w dostępie do zawodu, gdyż uznajemy ich za ekspertów w zakresie poruszania się po zawikłanym i często niezrozumiałym dlAa pacjenta systemie opieki onkologicznej. 

Obecnie opracowujemy szczegóły multidyscyplinarnego programu szkoleniowego, który wymagany jest do przygotowania Onkoasystentów do pracy z pacjentem, rodziną i opiekunami. 

Projekt innowacyjny „Bądź obecny na rynku pracy” realizowany jest w ramach projektu grantowego „TransferHUB generowanie, wsparcie grantowe i inkubacja innowacji”www.transferhub.pl

 

 

Zapisz się na newsletter

Wyślemy porcję porad, inspiracji i zaprosimy na wydarzenia organizowane przez naszą fundację

Szanujemy prywatność naszych subskrybentów i zapewniamy, że podane dane tj. adres e-mail będzie używany wyłącznie do celów związanych z wysyłaniem informacji o działaniach Fundacji Małgosi Braunek „Bądź”. Wypełniając formularz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych związanych z komunikacją elektroniczną. Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Fundacja Małgosi Braunek Bądź” z siedzibą przy ul. Husarii 32, w Warszawie (02-951) dowiedz się więcej
© 2016 Fundacja Małgosi Braunek „Bądź”. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: PureWeb