Lektury

„Triumf życia. Możesz mieć przewagę nad rakiem”

Autorzy: Carl Simonton, Stephanie Matthews-Simonton, James L. Creighton
Wydane przez: Feeria

Simontonowie cieszą się światowym uznaniem jako czołowi propagatorzy pojmowania zdrowia w sposób całościowy. Ich holistyczne podejście do walki z rakiem łączy tradycyjną opiekę medyczną z terapią psychologiczną w celu stworzenia najkorzystniejszych warunków, tak zewnętrznych jak i wewnętrznych, do odzyskania zdrowia. Osiągnięte przez nich wyniki są godne uwagi.

Metoda Simontona to skuteczna terapia chorób nowotworowych oparta o psychoterapię pacjenta i jego najbliższych. Zwiększa skuteczność tradycyjnych metod terapii, podnosi procent wyleczeń, zmniejsza ilość przerzutów. A co najważniejsze poprawia jakość życia chorych i ich najbliższych.

Program Simontona – to pierwszy program psychoterapeutyczny, który w badaniach naukowych wykazał, że uzupełnienie leczenia konwencjonalnego odpowiednią interwencją psychoterapeutyczną, zwiększa przeciętnie dwukrotnie długość przeżycia chorych na nowotwory, przy znacznie poprawionej jakości życia.

Dr O. Carl Simonton to amerykański lekarz, onkolog-radioterapeuta, pionier psychoonkologii, twórca spójnego i wszechstronnego programu psychoterapeutycznego dla chorych na raka i osób ich wspierających. Pod koniec lat sześćdziesiątych Simonton zauważył, że chorzy na raka nie współpracowali z nowym i obiecującym programem radioterapeutycznym. Okazało się, że główną przyczyną braku współpracy z zalecanym programem było poczucie beznadziei. Gdy zaczął zgłębiać sposoby radzenia sobie z poczuciem beznadziei, zaadoptował wyobraźnię jako metodę motywacyjną stosowaną w zarządzaniu i biznesie. Program Simontona obejmuje obecnie wiele elementów stanowiących wszechstronny i spójny program psychoonkologiczny.