Było

Warsztat „Bez ziół ani rusz”

4.11.2017 odbył się wspaniały, pełen praktycznych informacji warsztat “Bez ziół ani rusz!”. Spotkanie poprowadził Pan Franciszek Ruciński – zielarz, prowadzący w Łodzi popularną „Zielarnię franciszkańską”. Jego praktyka, poparta ponad 70-letnią tradycją rodzinną, dała mu możliwość uzyskania dużej wiedzy i znajomości receptur zarówno klasztornych, jak i świeckich z całego świata. Poznaliśmy najważniejsze zioła prozdrowotne i antynowotworowe mieszanki zielarskie do stosowania w profilaktyce onkologicznej oraz podczas leczenia. Dowiedzieliśmy się, jakie mają właściwości, jak umiejętnie zioła stosować oraz kiedy mogą nam zaszkodzić. Z Panem Franciszkiem spotkamy się na pewno jeszcze nie raz.