newsy

LIVE Fundacji Małgosi Braunek „Bądź”

Zielenina i medycyna w kuchni. Jak czerpać z bogatych właściwości wiosennych warzyw i ziół?

Fundacja Małgosi Braunek „Bądź” oraz Teresa Majewska – psychodietetyczka (SWPS) i dietetyczka TCM (Avicenna Institute), członkini Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, zapraszają na spotkanie w formie LIVE’a na Facebooku Fundacji “Bądź”, 20 maja o godz. 20:00. Tematem spotkania będą dostępne o tej porze roku warzywa i zioła, czyli tzw. kuchenna „zielenina”, której moc i niezwykłe prozdrowotne właściwości, gwarantujemy – zaskoczą nawet znawców tematu!

Rzeżucha, zielona pietruszka, szczypiorek, koperek, rzodkiewka, rabarbar, szpinak, szczaw, mięta, mlecz, kwiat głogu… To tylko niektóre „zielone” skarby, których teraz i w najbliższych tygodniach będziemy mieć w kuchni pod dostatkiem. Skorzystajmy z ich bogactwa, poznając ich najważniejsze właściwości. I niech nie zwiedzie nas ich powszechność, bowiem „liściaste” to prawdziwa kopalnia składników odżywczych. I teraz jest najlepszy czas w roku by się o tym przekonać.

Wartości lecznicze prezentowanych ziół i warzyw, omawiane będą w oparciu o Katalog artykułów spożywczych według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej.

Do kogo skierowane jest wydarzenie?

Do osób, które potrzebują inspiracji kulinarnych, chcą poznać walory zdrowotne  wiosennej zieleniny oraz interesują się dietetyką TCM.

Czego można dowiedzieć się podczas wydarzenia?

Live ma na celu zainspirowanie uczestników do świadomego przygotowywania wartościowych posiłków z wykorzystaniem codziennych artykułów spożywczych.

Prowadzenie LIVE’a Teresa Majewska – psychodietetyczka (SWPS) i dietetyczka TCM (Avicenna Institute), członkini Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Współpracuje z  Ośrodkiem Psychoterapii Strefa Zasilania oraz Ośrodkiem Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym Koła PSONI. Blisko 20 lat związana zawodowo z promocją zdrowia, w szczególności z wpływem diety na profilaktykę oraz leczenie chorób cywilizacyjnych: chorób sercowo-naczyniowych, chorób układu oddechowego, otyłości, cukrzycy, chorób onkologicznych, chorób układu pokarmowego, problemów psychologicznych zaburzeń odżywiania, uzależnień, zaburzeń nastroju, chorób alergicznych. Autorka Modelu optymalizacji stylu życia z uwzględnieniem wartościowego odżywiania, aktywności fizycznej oraz świadomości. Model jest kompletną, teoretyczną koncepcją wskazującą na potencjalne aspekty wspierające ludzi w utrzymaniu oraz odzyskiwaniu zdrowia, dążenia do zmian i do wzbogacenia życia na wielu poziomach.

Spotkanie nie wymaga zapisów zapraszamy na nasz profil Fundacji Małgosi Braunek “Bądź” na Facebooku, 20 maja o godz. 20:00. LIVE pojawi się jako post.

Zapraszamy!