Bądź na bieżąco

Znaczenia badań genetycznych w profilaktyce. LIVE Fundacji „Bądź” z dr hab. med. Anną Wójcicką

grudzień
Znaczenia badań genetycznych w profilaktyce. LIVE Fundacji Małgosi Braunek Bądź

Fundacja Małgosi Braunek „Bądź” oraz dr hab. med. Anna Wójcicka – genetyczka, menedżerka innowacji z Warsaw Genomics; zapraszają na spotkanie w formie LIVE’a na Facebooku Fundacji “Bądź”, 16 grudnia (czwartek) o godz. 19:00. Tematem spotkania będzie: Znaczenia badań genetycznych w profilaktyce. Moderatorką spotkania będzie Orina Krajewska.

Czego będzie można dowiedzieć się podczas live’a:

• Podczas spotkania poruszona zostanie rola genetyki w profilaktyce onkologicznej i dalszym leczeniu.
  • Jakie zmiany genetyczne warunkują zwiększone ryzyko zachorowania na nowotwory dziedziczne?
  • Badania genetyczne wykonywane w ramach NFZ – dlaczego część z nich może nie wykryć występujących mutacji?
  • Metody badania genów, ich ograniczenia i różnice między badaniami.
  • Czy badanie genetyczne zmienia zakres leczenia

Do kogo kierowany jest live:

• Do osób, które chciałyby dowiedzieć się w jaki sposób badanie genetyczne może ocenić ich ryzyko zachorowania na raka.
  • Do osób chorujących onkologicznie, które chciałyby dowiedzieć się, czy badanie genetyczne może zmienić sposób ich leczenia.
  • Do osób, które chciałyby dowiedzieć się czy ich ryzyko zachorowania na nowotwór, może wpływać na ryzyko zachorowania ich dzieci.

dr hab. n. med. Anna Wójcicka – współzałożycielka Warsaw Genomics i Programu Badamy Geny. Lekarz, genetyk, biolog. Autorka publikacji na temat nowotworów człowieka, nagradzana za swą pracę w Polsce i w Europie. Wierzy, że diagnostyka genetyczna jest jednym z najistotniejszych elementów zmieniających współczesną medycynę i podejście do pacjenta. Pomimo licznych doświadczeń zdobywanych w laboratoriach i uczelniach za granicą, zawsze chciała pracować w Polsce, by mieć jak największy wpływ na rzeczywistość wokół siebie.

Spotkanie nie wymaga zapisów zapraszamy na nasz profil Fundacji Małgosi Braunek “Bądź” na Facebooku, 16 grudnia o godz. 19:00. LIVE pojawi się jako post.

Zapraszamy!