Jestem będę

Jestem i Będę: Narodziłam się na nowo

„Mimo wszystko chorobę traktuję jak ważną lekcję. Czerpmy z życia pełnymi garściami i nie pozwalajmy, by złe emocje nas spalały. Szukajmy wsparcia, gdy jest nam potrzebne i pozwólmy sobie pomóc. I nigdy, przenigdy nie traćmy nadziei. Jest tylu wspaniałych ludzi wokół. Dla nich naprawdę warto żyć”.

„Jestem i Będę” to projekt Fundacji Małgosi Braunek Bądź realizowany wraz z Vogue Polska i Storytel, który przybliża autentycznych bohaterów i ich historie poradzenia sobie z chorobą i doświadczenia z holistycznym podejściem do leczenia.

„Jestem i Będę” prezentujemy historię Moniki Ponichtery, która od zawsze była aktywną, pracowitą i niezależną osobą. Nie miała w zwyczaju obciążać swoimi problemami innych. Pochodząca z dużej rodziny, od zawsze marzyła o założeniu swojej. Krótko po wyjściu za mąż zaszła w ciążę, spełniały się jej marzenia. Jednak od razu po urodzeniu córeczki pojawiły się niepokojące objawy – osłabienie i duszności. Stan zdrowia Moniki uległ nagłemu pogorszeniu. Została zdiagnozowana z rzadką, bardzo niebezpieczną chorobą – kardiomiopatią połogową. Kolejne miesiące w szpitalu przyniosły kilkukrotne kryzysy, stawiające życie Moniki pod znakiem zapytania. Dzięki odnalezieniu w sobie motywacji, wiary oraz przy wsparciu ze strony rodziny i personelu lekarskiego, zdarzył się cud. Po ostatniej operacji Monika została skreślona z listy oczekujących na transplantację serca. Dzisiaj wraca do zdrowia, mając nadzieję, że jej serce w pełni się zregeneruje. Ma misję w tym by dla innych kobiet, opowiedzieć o swojej chorobie i dać świadectwo temu co przyniosło jej największą ulgę i wsparcie w procesie zdrowienia.

„Jestem i Będę” współpraca przy projekcie:
Bohaterka: Monika Ponichtera
Fotograf: Kulesza & Pik / kuleszapik.com
Wsparcie Fundacji przy sesji: Gabriela Mazowiecka
MUA: Aga Wilk / Aga Wilk Makeup
Hair: Adrian Własiuk / Adrian Własiuk HAIR
Stylist: Kata Haratym / Kata Haratym
(Monika ma na sobie: Marynarka i spódnica Pavilon Vintage Classics, koszula: KAROLINA NAJI, klipsy: własność stylistki)
Lokalizacja sesji: Kino Luna Warszawa.

„Jestem i Będę” team projektu:
Magda Chołyst / Artist in Bloom
Orina Krajewska / Fundacja Małgosi Braunek „Bądź”
Agnieszka Zakrzewska / Fundacja Małgosi Braunek „Bądź”
Natalia Karawajczyk / wsparcie Fundacja Małgosi Braunek „Bądź”.

Link do artykułu >>>

Link do Storytel.pl >>>